Българският шампион Лудогорец постигна най-убедителната си победа през новия сезон. Орлите разгромиха

...

Лудогорец разгроми слаб ТНС след пет безответни гола в Лига Европа

Българският шампион Лудогорец  постигна най-убедителната си победа през новия сезон. " Орлите " разгромиха уелския ТНС (The New Saints) с красноречивото 5:0 в първи мач от третия прелиминарен кръг на Лига Европа.
Двубоят бе изигран в Разград на стадион " Лудогорец Арена ", като надмощието на домакините в мача бе доказано и от крайния резултат. " Светците " изобщо не съумяха да отговорят на играта на разградчани, като демонстрираха извънредно слаба игра както в отбранителен проект, по този начин и в офанзива.
Сблъсъкът стартира по отличен метод за " орлите ", които откриха резултата още в 10-ата минута след автогол на Райън Харингтън. 18 минути по-късно новото попълнение на Лудогорец Мавис Чибота сподели, че се намира в отлична форма, правейки резултата 2:0. До края на полувремето Джоди Лукоки осъществя и трето попадение, възползвайки се от нова неточност в защита на Харингтън.
През втората част гостите от Уелс стигнаха до отлична опция да върнат едно попадение в мача, само че отлична интервенция на Антон Недялков опази мрежата на " орлите " суха. Малко по-късно Клаудиу Кешеру вкара четвърти гол в мача, а в 76-ата минута Козмин Моци оформи крайното 5:0 след дузпа, която бе вкарана от втория път след добавка.